Македонското дерби за Вардар

Вардар е лидер на табелата во првенството на Македонија откако го доби дербито против Еурофарм Пелистер со 29-25 во рамките од 4. коло на Супер лигата.

 

* Фото-галерија од натпреварот

Следува поопширен извештај

 

недела, 26 Септември 2021 - 20:20

Share on Facebook