Информација за мечот Вардар - Барселона

Се известуваат сите гледачи кои имаат купено билети за натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона дека влезот ќе им биде дозволен само на оние што ќе имаат билет, и нема да биде дозволено внесување на деца без билети.

Со еден билет ќе може да влезе во салата во СЦ „Јане Сандански" само еден посетител.

Бидејќи капацитетот на салата е исполнет за неделниот натпревар, и поради зголемените мерки на безбедност се молат сите посетители да се придржуваат кон препораките.

Натпреварот со Барселона е закажан за в недела од 17 часот.
Почнувајќи од 15 часот ќе има и фан зона пред салата во која сите посетители ќе можат заедно да се дружат, а ќе има и специјално мени за храна и пијалоци.

 

среда, 7 ноември 2018 - 16:10