ЕХФ реши: Службена победа за Вардар против Мешков

Извршниот комитет на ЕХФ реши неодиграниот меч од лигата на шампионите меѓу Мешков и Вардар да го регистрира со службен резултат 10-0 за Вардар.

Истиот резултат е и за мечот меѓу Кил и Мешков Брест.

Извршниот комитет на ЕХФ претходно одлучи да ги суспендира сите клубови и репрезентации од Русија и Белорусија од учество во сите тековни и тековни активности на ЕХФ до натамошно известување со итен ефект.

Со новите два бода, Вардар е на 5. место во група А со 11 бода, со што и официјално обезбеди место во осминафиналето.

петок, 4 март 2022 - 13:06

Share on Facebook