Доминација на вардарци во СЕХА во септември

Со четири победи по ред во новата сезона во СЕХА Газпром лигата, трикратниот победник на регионалното натпреварување, Вардар ја покажа својата доминација во однос на другите екипи. Таа доминација се гледа и во изборот на најдобрите за септември од страна на СЕХА лигата.

Во идеалниот тим има тројца ракометари на Вардар – Тимур Дибиров, Вуко Борозан и Иван Чупиќ. Најдобриот тренер доаѓа од шампионот, а тоа е Раул Гонзалес.

Најдобрите седум ракометари за септември
Голман: Урбан Лесјак (Целје)
Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)
Лев бек: Вуко Борозан (Вардар)
Среден бек: Доминик Крок (Татран Прешов)
Десен бек: Бруно Буторац (Татран Прешов)
Десно крило: Иван Чупиќ (Вардар)
пикер: Жарко Пешевски (Металург)

тренер: Раул Гонзалез (Вардар)

 

четврток, 28 Септември 2017 - 18:38

Share on Facebook