Дибиров и Карачиќ го постигнаа најубавиот гол ова коло во ЛШ

Вардаровите ракометари и покрај неуспешното патување во Данска оставија силен впечаток во 5. коло од Лигата на шампионите.

Во изборот за најубави голови на колото, ЕХФ ТВ го одбра цепелинот на Игор Карачиќ и Тимур Дибиров за најдобар. Го постигнаа во првото полувреме од мечот со Колдинг, кога Вардар сѐ уште беше во водство.

Цепелинот на нашите момци, заедно со останатите најубави голови од колото можете да го погледнете на овој линк.

понеделник, 19 октомври 2015 - 12:27

Share on Facebook