Арпад Штербик е најдобриот голман сезонава во ЛШ

Голманот на Вардар, Арпад Штербик е избрана на најдобра голман на сезоната во лигата на шампионите во изборот организиран од страна на ЕХФ, каде гласаа навивачите и новинарите, кои дадоа половина од гласовите.

Ол стар теам на ЛШ за сезоната 2017/2018

голман - Арпад Штербик (Вардар)
лево крило - Уве Генсхајмер (ПСЖ)
лев бек - Сандер Сагосен (ПСЖ)
пивот - Бјарте Мирхол (Скјерн)
десен бек - Дика Мем (Барселона)
десно крило - Давид Балагер (Нант)

дефанзивец - Лука Карабатиќ (ПСЖ)
млад играч - Роман Лагард (Нант)

тренер - Патрик Канаје (Монпелје)

петок, 25 мај 2018 - 12:06

Share on Facebook