Вести

Познати саатниците за ЛШ: Вардар првпат домаќин на 23 септември

Во првите пет кола Вардар трипати ќе биде домаќин, и двапати ќе гостува.

Од денеска регуларна продажба на сезонски билети

Во следните три недели ќе трае регуларната продажба на сезонски билети за натпреварите на РК Вардар. Билетите може да се купат он лајн на www.ticketplus.mk и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански".

Петок е последен ден за приоритетна замена на сезонските билети

Утре, петок (4 август 2017) е последен ден за замена на старите сезонски билети за нови за сезоната 2017/2018. Во приоритетната продажба нашите фанови ќе можат да го купат само истото место што го имале изминатата сезона.

Вардарци тргнаа за Крањска Гора

По еднонеделно тренирање во Скопје, ракометарите на европскиот првак Вардар продолжуваат за Словенија каде ќе се подготвуваат на Крањска Гора. На висински подготовки отпатуваа 20 ракометари, што ги има на располагање тренерот Раул Гонзалез.

Среќен роденден Илија

Нашиот најдобар дефанзивец Илија Абутовиќ денеска го прославува својот 29. роденден.

Среќен роденден Тимур!

Нашето лево крило Тимур Дибиров денеска го прославува својот 34 роденден.

Вардарци тргнаа во новата сезона

Европскиот првак Вардар ги почна подготовките за новата сезона во која ќе бранат трофеи од четири различни конкуренции.

Ѓорѓевски, Ончев и Поповски прекомандувани во сениорскиот тим

Тројца ракометари од екипата на Вардар јуниор во иднина ќе тренираат со сениорски тим. Тоа се голманот Даниел Ѓорѓески, крилото Мартин Поповски и бекот Тоше Ончев. Тие веќе ги почнаа подготовките со екипата за новата сезона.

Фотографирајте се со пехарот на ЛШ, продолжете си ги сезонските билети за новата сезона

Денеска и утре се последните денови за да се фотографирате со трофејот од лигата на шампионите како дел од „Отворениот ден на Вардар", а потсетување дека уште една недела ќе трае замената на сезонските билети за натпреварите на Вардар.

Вардарци од утре ги почнуваат подготовките за одбрана на европската титула

Европскиот првак Вардар од утре, 27 јули повторно се собира за да ги почне подготовките за новата сезона во која се брани трофејот освоен во Келн минатиот месец.