Ракометна академија

Стартуваат уписите за Кисела Вода Вардар

Ракометна Академија Вардар започнува со упис на членови во ракометната школа во Кисела Вода. Првите тренизи ке се одржат на 20.09.2018 година во спортската сала при ООУ Партенија Зографски – Кисела Вода, и тоа за децата родени 2010 и помлади тренинзите се во...

Тренирајте ракомет во регионалните единици на Ракометната академија Вардар

Ракометната академија Вардар со своите 22 регионални единици ве очекува на уписите за новата, четврта сезона од Вардар Јуниор лигата. Бидете дел од најголемата лига во Македонија каде ќе имате можност да се натпреварувате само со своите врсници, и тоа во неколку...

Почнаа уписите за најконкурентната Вардар Јуниор лига во Македонија

Стартуваат уписите за новата 2018/19 сезона од најконкурентната ракометна лига во Македонија за млади категории. Вардар Јуниор лигата со четвртата сезона по ред во организација на Ракометната академија Вардар, прераснува во традиција која на децата им дава...

Кале и Бисинов станаа шампиони во Вардар Јуниор лигата

Кале Вардар и Бисинов Вардар се шампиони на Вардар јуниор лигата сезона 2017/18 во категориите 2002/03 и 2006/07.

Втора сезона по ред – Илинден Вардар шампион во Вардар Јуниор лигата 2004/05 машки

Илинден Вардар ја одбрани шампионската титула во Вардар Јуниор лигата сезона 2017/18 во категоријата 2004/05 машки. На Ф4 турнирот во СЦ Кале, момчињата во финалето се спротивставија на екипата на Карпош Вардар, и победија со 22 : 17. На третото место се...

Илинден, Урдаревски, Карпош и Ангели викендов на Ф4

Викендов се играат првите фајналфор турнири од Вардар Јуниор лигата за сезоната 2017/2018. Во сабота и в недела, 5 и 6 мај, во СЦ Кале на распоредот се разигрувањето за финале и церемонијата за награди за момчињата родени 2004/05, како и за најмалите ракометари...