Седмото коло од Вардар Јуниор лигата се игра во Велес и Скопје

Во Велес и во Скопје викендов се игра дел од седмото коло од Вардар Јуниор лигата. Во салата „Гемиџии" во Велес и во СЦ „Јане Сандански" во Скопје, в сабота, 23 март 2019 година стартуваат натпреварите меѓу екипите на Ракометната академија Вардар.
Натпреварите во Скопје почнуваат во 9 часот, додека во Велес во 14 часот.
Распоред за натпреварите: saatnica_23.03.2019.pdf

петок, 22 март 2019 - 13:52