Фото / Видео

Турнир „Еден живот, една љубов“ - меч за 3. место (20.10.2019)

На турнирот „Еден живот, една љубов" што викендов, 19 и 20 октомври се одржа во СЦ „Јане Сандански", за третото место во категоријата 2008/09 се избори екипата на Седмерец Вардар, кои беа подобри од Ѓорче Петров Вардар со 21 – 11.
Фото: Денис Дуковски

Турнир „Еден живот, една љубов“ - меч за 5. место (20.10.2019)

На турнирот „Еден живот, една љубов" што викендов, 19 и 20 октомври се одржа во СЦ „Јане Сандански", за петто место во категоријата 2008/09 се избори екипата на Кисела Вода Вардар, кои беа подобри од Будимир Вардар со 19 : 9.
Фото: Денис Дуковски

Турнир „Еден живот, една љубов“ - мини ракомет

Галерија од натпреварите во мини ракомет, каде децата родени 2010 година и помладите покажаа дека натпреварите се одлична можност за забава, но и родителите да видат што научиле на тренинзите во ракометните школи кои се дел од Ракометната академија Вардар.
Фото: Денис Дуковски

Турнир „Еден живот, една љубов“ - меч за 7. место (20.10.2019)

На турнирот „Еден живот, една љубов" што викендов, 19 и 20 октомври се одржа во СЦ „Јане Сандански", за седмо место во категоријата 2008/09 се избори екипата на Бисинов 1 Вардар, кои беа подобри од Филип Вардар со 6 – 1.

Фото: Денис Дуковски

Свечено доделување на пехари на турнирот „Еден живот, една љубов“ (20.10.2019)

Победник на шестиот турнир „Еден живот, една љубов" за генерацијата 2008/09 е Ангели Вардар. Натпреварите од турнирот, што традиционално веќе шест години се одржува во организација на Ракометната академија Вардар, се играа во СЦ „Јане Сандански". „Еден живот, една љубов"во изминативе години стекна репутација на силен турнир каде млади ракометни таленти ги покажуваат своите вештини преку натпревари со нивни врсници, со што добиваат можност да проверат и колку напредуваат преку тренинзите.

Пионери: Металург 2 - Вардар (14.10.2019)

Пионерите на Вардар остануваат лидери во својата група во првенството на Македонија откако и во четвртиот меч сезонава победија, сега во гости кај градскиот ривал Металург 2 со 18-14 (8-6). Вардарци имаат максимален број бодови по ова коло.

Фото: Денис Дуковски

Вардар - Кил (ЛШ, 12.10.2019)

Вардар доживеа пораз во 4. коло на ЕХФ лигата на шампионите, 20-31 (4-16) од германски Кил.

Фото: Денис Дуковски

Турнир „Еден живот, една љубов“ - Финале

Бисинов Вардар се победници на турнирот „Еден живот, една љубов", што по шести пат се одржува во организација на Ракометната академија Вардар. Екипите во старосната категорија 2006/07 во машка и женска категорија викендов во СЦ „Јане Сандански" се натпреваруваа за пехарот на турнирот. 
Бисинов Вардар од Велес беше подобар од екипата на Будимир Вардар со 20 : 5.

Турнир „Еден живот, една љубов“ - меч за 3. место

На турнирот „Еден живот, една љубов“ што викендов, 5 и 6 октомври се одржа во СЦ „Јане Сандански“, за третото место во категоријата 2006/07 се избори екипата на Филип Вардар, кои беа подобри од Урдаревски Вардар со 19 – 15.

Свечено доделување на пехари на турнирот „Еден живот, една љубов“ (6.10.2019)

Свечено доделување на награди на најдобрите екипи во генерацијата 2006/07 на шестиот турнир „Еден живот, една љубов“, што во организација на Ракометната академија Вардар викендов, 5 и 6 октомври се одржа во СЦ „Јане Сандански“.