Фото / Видео

Промоција на нов дрес (23.05.2019)

Вардар на Ф4 турнирот во Велукс ЕХФ лигата на шампионите во Келн за првпат ќе настапи во дрес специјално дизајниран за црвено-црниот бренд.

 

Доделување медали за титула (21.05.2019)

Со триумфот над Еурофарм Работник од 36-29 (19-14) на две кола до крај на плејофот во машката Супер лига ракометарите на Вардар и теоретски ја потврдија 13. титула во првенството на Македонија.

Вардар е најтрофеен тим во Македонија со вкупно 28 трофеи во 27 сезони. Од тоа Вардар 13 пати бил првак на Македонија, 13 пати победник на Куп и 2 пати победник на Супер куп.

„Црвено-црните" се единствен тим со повеќе од 10 титули во Македонија. Вардар е прв тим со рекордни 13 титули, прв тим со пет титули по ред и прв тим кој двапати освојувал по четити титули по ред.

Фото: денис Дуковски

Вардар и теоретски ја потврди титулата (21.05.2019)

Со триумфот над Еурофарм Работник од 36-29 (19-14) на две кола до крај на плејофот во машката Супер лига ракометарите на Вардар и теоретски ја потврдија 13. титула во првенството на Македонија.

Вардар е најтрофеен тим во Македонија со вкупно 28 трофеи во 27 сезони. Од тоа Вардар 13 пати бил првак на Македонија, 13 пати победник на Куп и 2 пати победник на Супер куп.

„Црвено-црните" се единствен тим со повеќе од 10 титули во Македонија. Вардар е прв тим со рекордни 13 титули, прв тим со пет титули по ред и прв тим кој двапати освојувал по четити титули по ред.

Фото: Денис Дуковски

Доделување медали на Вардар Јуниор лига

Сезоната 2018/19 заврши со церемонијата за доделување на награди на најдобрите екипи и поединци. На свеченоста присуствуваше тренерот на Вардар Роберто Парондо и Аце Станковски, кој е дел од тренерскиот тим на Вардар. Првотимката на Вардар Кети Ангеловска беше дел од свеченоста. 

Фото: Денис Дуковски

Ангели Вардар – Вардар Седмерец (Финале на Вардар Јуниор лига, 19.05.2019)

Ангели Вардар се шампиони во Вардар јуниор лигата во машка категорија 2008/09, по победата против Вардар Седмерец.

Фото: Денис Дуковски

Партение Зографски Вардар – Бисинов Вардар (Финале на Вардар Јуниор лига, 19.05.2019)

Третото место во машка категорија 2008/09 го освои Партение Зографски Вардар откако ја победи екипата на Бисинов Вардар.

Фото: Денис Дуковски

Вардар - Бутел (18.05.2018)

Ракометарите на Вардар направија голем чекор до нова, рекордна 13-та титула во првенството на Македонија. Тие во 7 коло од Супер лигата го победија Бутел со 28-20 и сега им треба само уште триумф на следната средба за да го осигураат трофејот.

Фото: Денис Дуковски

Вардар - Еурофарм Р. (Куп, 1/2 - 10.05.2019)

Екипата на Вардар се пласираше во финалето на Купот на Македонија откако го победи Еурофарм Работник со 35-30 (18-16) на Ф4 турнирот што се одржува во Куманово. Во финалето нашите момци ќе играат против Металург, утре од 20 часот.

Фото: Денис Дуковски

Стотици фанови го пречекаа Вардар пред СЦ „Јане Сандански“

Најверните навивачи на Вардар приредија еуфоричен пречек за своите херои, кои попладнево се вратија од Унгарија, каде црвено-црните го елиминираа Пик Сегед и по третпат по ред се изборија за пласман на Фајнал4 турнирот во ЕХФ Лигата на шампионите. Фановите ги скандираа имињата на играчите и пееја навивачки песни, користејќи ја можноста да направат селфи и да добијат автограм од своите идоли.
Утре треба да се дознае името на противникот за полуфиналето што ќе се игра на 1 јуни во Келн.

Фото: Денис Дуковски

ПИК Сегед - Вардар (05.05.2019)

Вардар се пласираше на Ф4 турнирот во Келн во Лигата на шампионите, иако на гостувањето во Сегед имаше негатива од 25-29. На првиот меч Вардар победи со 31-23. Ова е трето учество на Вардар во Келн.