Фото / Видео

Мешков - Вардар (видео, СЕХА - 30.10.2018)

Вардар во подмладен состав без главните играчи и тренерот во Белорусија го одигра натпреварот од СЕХА лигата. Бевме аутсајдери, но во дел од натпреварот покажавме дека и овие неискусни играчи со кои настапивме покажаа квалитет. Треба време и натпревари за да се стигне на посакуваното ниво. Вардар загуби со 20-35 (9-19).

Вардар Јуниор лига: Мини ракомет

Фотогалерија од натпреварите од првото коло во Вардар Јуниор лигата, што се одиграа во мини ракомет, односно за деца родени 2010 година и помали.

Дружење во Сити Мол (31.10.2018)

Ракометарите на Вардар во Сити Мол се дружеа со навивачите пред продолжението на вториот дел од Лигата на шампионите. Имаше време за селфија, потпишување дресови, топки, но и играње и шутирање. Некои добија и награди а сите беа среќни што поминаа еден час со своите спортски идоли.

Фото: Денис Дуковски

Вардар Јуниор лига: Ангели Вардар – Кисела Вода Вардар 2008/09

Натпревар од првото коло на Вардар Јуниор лигата во категоријата 2008/09 меѓу екипите на Ангели Вардар и Кисела Вода Вардар, што се одигра во СЦ „Јане Сандански", на 28.10.2018 година.

ППД Загреб - Вардар (видео, СЕХА - 16.10.2018)

Нашите момци по 31 натпревар без пораз се враќаат без бодови од регионалното натпреварување, откако загубивме со 23-26 (14-14). Речиси две години траеше серијата на Вардар без пораз, што досега не му успеало на ниту еден друг од ова регионално натпреварување.

Кјелце - Вардар (видео, 14.10.2018)

Во дуел со два црвени картони, вкупно 24 минути исклучувања и игра полна со осцилации особено на нашиот тим, од гостувањето во Полска се враќаме без бодови. Кјелце победи со 31-27, што е прв пораз на Вардар сезонава во Лигата на шампионите. И покрај тоа што останавме без бодови „црвено-црните" се на делба на првото место во групата. Сега следува пауза поради ЕХФ репрезентативната недела, а потоа имаме два домашни натпревар на почетокот на ноември, против Мешков и против Барселона.

Кјелце - Вардар (фото, ЛШ - 14.10.2018)

Во дуел со два црвени картони, вкупно 24 минути исклучувања и игра полна со осцилации особено на нашиот тим, од гостувањето во Полска се враќаме без бодови. Кјелце победи со 31-27, што е прв пораз на Вардар сезонава во Лигата на шампионите. И покрај тоа што останавме без бодови „црвено-црните" се на делба на првото место во групата. Сега следува пауза поради ЕХФ репрезентативната недела, а потоа имаме два домашни натпревар на почетокот на ноември, против Мешков и против Барселона.

Фото: Ана Беничевич Миазга

Вардар - Рајн Некар (видео, ЛШ - 06.10.2018)

Вардар останува непоразен во група А во Лигата на шампионите откако во мечот на колото го победи Рајн Некар со 29-27 и „црвено-црните" остануваат лидери во групата со максимален учинов по четири одиграни натпревари. Ова е шести триумф за Вардар во меѓусебните дуели со Рајн Некар во последните четири сезони откако играат во Лигата на шампионите.

Вардар - Рајн Некар (фото, ЛШ - 06.10.2018)

Вардар останува непоразен во група А во Лигата на шампионите откако во мечот на колото го победи Рајн Некар со 29-27 и „црвено-црните" остануваат лидери во групата со максимален учинов по четири одиграни натпревари.

Фото: Денис Дуковски

Вардар - Војводина (СЕХА, фото - 02.10.2018)

Без неизвеснот и со комбиниран и „измешан" состав Вардар стигна до 30 триумф во серија од 31 натпревар во СЕХА Газпром лигата. Продолжува победничката серија во новата сезона, петти триумф во регионалното натпреварување сезонава. Вардар со 33-26 (17-15) ја победи Војводина.

Фото: Денис Дуковски