Фото / Видео

Вардар - Кил (видео, ЛШ - 29.04.2018)

Европскиот првак Вардар на крајот на мај повторно ќе биде во Келн, Германија каде ќе го брани трофејот освоен лани. На реваншт четврт-финалниот меч против Кил во Скопје гостите во последната минута постигнаа два гола и победија со 28-27 (13-13). Но, бидејќи на првиот меч во Германија победи Вардар со 29-28 поради повеќе голови постигнати во гости на Ф4 турнирот ќе патуваат „црвено-црните".

Вардар - Кил (четврт-финале на ЛШ - 29.04.2018)

Европскиот првак Вардар на крајот на мај повторно ќе биде во Келн, Германија каде ќе го брани трофејот освоен лани. На реваншт четврт-финалниот меч против Кил во Скопје гостите во последната минута постигнаа два гола и победија со 28-27 (13-13). Но, бидејќи на првиот меч во Германија победи Вардар со 29-28 поради повече голови постигнати во гости на Ф4 турнирот ќе патуваат „црвено-црните".

 

Кил - Вардар (видео, ЛШ - 22.04.2018)

Пласманот на Ф4 турнирот во Келн и одбраната на европската титула стануваат реалност и се поблиску до реализација по победата во Германија, 29-28 против Кил во првиот четврт-финален натпревар од лигата на шампионите. Вардар го оправда фаворитскиот статус осварувајќи ја 55. победа во групната фаза од ЛШ и прв триумф на гости против Кил.

Финале Ф4 пионери: Вардар - Аеродром (22.04.2018)

Нашите најмлади ракометари го донесоа вториот трофеј сезонава во витрините на клубот. По триумфот на сениорите во СЕХА лигата, сега пионерите на Вардар станаа шампиони на Македонија. Тие во финалето на Ф4 турнирот го победија Аеродром со 27-20 (12-11)

Фото: Денис Дуковски

Вардар - Тиквеш (пионери, Ф4 - 22.04.2018)

Пионерите на Вардар се пласираше во финалето на Ф4 турнирот откако го победија Тиквеш со 19-9

Вардар - ППД Загреб (видео, СЕХА финале - 15.04.2018)

Вардар е првиот тим во СЕХА Газпром лигата со четири титули откако во финалето на Ф4 турнирот го победија ППД Загреб со 26-26

Вардар - ППД Загреб (фото, финале СЕХА - 15.04.2018)

Нема граници за Вардар ниту пречки што не може да ги мине. Новиот клупски рекорд е четвртата титула во регионалната СЕХА Газпром лига. „Црвено-црните" во финалето на 7. Ф4 турнир го победија ППД Загреб со 26-24 (14-13) и така станаа првиот тим со четири СЕХА титули.

Фото: Денис Дуковски

Вардар - Мешков (видео, Ф4 СЕХА - 13.04.2018)

Вардар ќе се бори по шести пат за титулата во регионалната СЕХА Газпром лигата откако по полуфиналето на Ф4 турнирот го победи Мешков со 33-24 (17-14).

Детски ден (14.04.2018)

Кога ќе се сретнеш со својот идол, ќе можеш да се фотографираш, да му шутираш на голот и уште да добиеш и топка на подарок тогаш на радоста и нема крај.
Во пресрет на последниот ден од Ф4 турнирот во СЕХА лигата се организираше Детски ден н акои стотина деца може да се дружат со дел од играчите од сите тимови.
Фотографиите сами кажуваат сѐ

Фото: Денис Дуковски

СЕХА Ф4: Вардар - Мешков (13.04.2018)

Вардар ќе се бори по шести пат за титулата во регионалната СЕХА Газпром лигата откако по полуфиналето на Ф4 турнирот го победи Мешков со 33-24 (17-14). „Црвено-црните" се на пат да станат прв екипа со четири титули во СЕХА, и втор тим што успеал да слави две сезони ред и плус пред домашна публика.

Фото: Денис Дуковски